Zalety okładziny przeciwdeszczowej wynikają z zastosowania zewnętrznej warstwy, która zachowuje się jak druga warstwa budynku, a tym samym zmniejsza straty energii i chroni ścianę z tyłu.
The advantages of rainscreen cladding are several, namely; acts as a secondary weatherproof barrier, provides additional thermal regulation, protection against aging & pollution and aesthetic improvements.
Okładzina ścienna jest skuteczna jako alternatywa dla całkowitego wyburzenia i przebudowy konstrukcji ściennej. W ten sposób zachowana może zostać pierwotna konstrukcja ściany, ale zostaje założona nowa warstwa zewnętrzna, odnawiająca zarówno jej działanie, jak i estetykę.
Powinieneś być świadomy zmiany, jaką chcesz osiągnąć, w wyglądzie ściany, którą chcesz pokryć. Będziesz także musiał upewnić się, że oryginalna ściana może unieść dodatkowe obciążenie, a następnie rozważyć wybór dostępnych systemów, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.
Bardzo często jakaś okładzina dachowa nałożona na pergolę zwiększa zarówno żywotność, jak i efektywność istniejącej konstrukcji. Ulepszona pergola może być następnie skutecznie używana we wszystkich typach pogody i porach roku przez cały rok.
Aby wybrać świetlik dachowy , musisz najpierw wiedzieć, jakie są Twoje potrzeby w zakresie oświetlenia dziennego pod względem przepuszczalności światła, estetyki i obszaru do pokrycia. Następnie należy wziąć pod uwagę żywotność, wydajność i ewentualną konserwację produktu świetlika.
Dobrze zaprojektowane świetliki wykorzystają materiały do oszklenia, które pomogą ograniczyć lub nawet zmniejszyć przyrost ciepła. Z tego powodu źle zaprojektowane świetliki, montowane przez niedoświadczonych techników, często stają się problematyczne w dłuższej perspektywie.
Każdy świetlik będzie musiał ostatecznie zostać wymieniony , a ten okres będzie zależał od gwarantowanej żywotności produktu, określonej przez dostawcę. Typowa żywotność wysokiej jakości rozwiązania świetlika wyniesie od 20 do 25 lat.
Tak, w rzeczywistości poliwęglan ma 200 razy większą odporność na uderzenia niż szkło. Z tego powodu poliwęglan jest materiałem wybieranym dla wielu ochronnych produktów ekranujących na różnych niepowiązanych rynkach.
Grubość panelu poliwęglanowego wpłynie zarówno na wagę, jak i na ogólną wydajność panelu. Grubość panelu będzie również zależała od rodzaju konstrukcji wewnętrznej użytej do wykonania panelu. W przypadku paneli wielokomórkowych, które zapewniają doskonałe właściwości termiczne, najbardziej zalecane są grubości od 16 mm do 35 mm.